بیماری ها, معده, ورم معده

علائم ورم معده به همراه درمان + نسخه دکتر خیراندیش

درمان ورم معده دکتر خیر اندیش

علائم ورم معده به همراه علائم و درمان ورم معده

یکی از بزرگترین مشکلات مراجعه کنندگان را می توان ورم معده یا گاستریت (gastritis) نام برد که لازم دانستیم که در این مقاله در سایت تن آباد به طور کامل به علائم ورم معده و همچنین درمان گاستریت به ساده ترین روش های طب سنتی و طب اسلامی بپردازیم در ادامه این مقاله به شناخت کاملی از معده خواهید رسید.

درمان گاستریت یا ورم معده

علایم و درمان ورم معده

معده کجاست و در کدام قسمت از بدن قرار دارد

معده کیسه ای است بین دنده های چهار و پنج و شش، به طرف قسمت چپ بدن انسان قرار گرفته و غذا در آن انباشته می شود. یعنی پس از آنکه در مراحل اولیه؛ یعنی دهان و دندان با کمک بزاق، غذا به صورت خمیر نسبتا رقیق درآمد و قوه ی بلعیه آن را به جانب حلق رساند و از مجرای حلق وارد لوله ای به نام مری گردیده و پس از طی آن مسیر داخل معده می شود.

پس از این که غذا به مرور وارد معده شد، در آنجا می ماند تا با حرکاتی که معده انجام می دهد، مواد غذایی با شیره ترشی که از جدار معده ترشح می شود، مخلوط شده و پس از تغییراتی به صورت مایع رقیقی به روده ی اثنیعشر(دوازدهه) که ابتدای روده باریک است وارد می شود.

سپس اثنی عشر مایعی به نام صفرا بر آن ترشح می کند که شیره ی لوزالمعده نامیده می شود. پس از تغییرات زیاد، قسمت قابل ملاحظه ی آن از طریق دیواره روده باریک جذب می شود و بقیه مواد به روده فراخ وارد می گردند. در روده ی فراخ نیز قسمت اعظم آب آن جذب می شده و باقیمانده که فشرده و مازاد است به صورت مدفوع از بدن خارج می شود.

اهمیت معده و دستگاه گوارش از نظر پیامبر اکرم (ص)

اهمیت معده و دستگاه گوارش به قدری است که حتی در مباحث اخلاقی و فرهنگی نیز جای خود را باز کرده است. عضوی که میتواند باعث فساد اخلاق و یا تهذیب نفس شود.معده تهی ، سکوی پرتاب روح و معده پر، سقوط در دنیای شهوت است، معده ضامن سلامتی دیگر اعضای بدن است آنجا که بزرگترین طبیب روح و جسم انسان پیامبر اکرم (ص) بهداشت معده درمان درد های گوارش را بیان می کند

توصیه های پیامبر اکرم (ص) در مورد سالم نگه داشتن معده

پیامبراکرم (ص) در احادیث زیادی به اهمیت معده برای سلامتی پرداخته است و در زیر بخشی از توصیه های پیامبر اکرم (ص) برای سالم نگه داشتن معده میپردازیم :

• قبل از شروع غذا کمی نمک بچشید.(بهتر است از نمک دریا و یا سنگ نمک که دارای ید طبیعی هستند استفاده گردد)
• تا گرسنه نشده اید لب به غذا نگشایید و قیل از سیر شدن دست از غذا بکشید.
• همراه با غذا ننوشید (مخصوصا آب یخ که باعث بروز مشکلات زیادی از جمله کبد چرب می شود)
• با شکم پر جماع نکنید.
• شبها با شکم پر نخوابید.
• میوه ها را قبل از خوردن در آب فرو برده و بشویید.
• قبل از خوردن غذا دست ها را بشویید.
• مسواک بزنید و مسواک زدن باعث زیادی عقل می شود و یک نماز با مسواک برابر با هفتاد نماز بی مسواک است و ده ها حدیث دیگر از پیامبر اکرم(ص) در مورد معده وجود دارد که پایه های بهداشت و درمان را تشکیل می دهد.

 

علائم ورم معده برای مزاج های مختلف

علائم و درمان ورم معده برای مزاج های دم، صفرا،سودا، بلغم

علائم ورم معده در مزاج های دم، صفرا، سودا، بلغم

علائم ورم معده در طب سنتی برای افراد مختلف به چهار دسته تقسیم می شود: گرم و تر (دم)، گرم و خشک (صفرا)، سرد و خشک (سودا)، سرد و تر (بلغم) که این علائم در هر فرد متفاوت می باشد

اگر نیاز به درمان تخصصی افراد داری گاستریت باشد مزاج این افراد در روند درمان تاثیر گذار است.

البته لازم به ذکر است که ورم معده از سردی معده و بی وقت غذا خوردن به وجود می آید در زیر به علائم در مزاج های مختلف پرداخته شده است

علائم ورم معده برای افراد گرم و تر (دموی)

علامت ورم معده افراد دموی، قرمزی زبان و رنگ رخسار و پری رگ های چشم است.
از رگ بازو خون بگیرید و یا چند بار به میزان نیاز حجامت کنید و یا از راه های دیگر خون درمانی استفاده کنید که مورد تایید طب سنتی باشد.
شربت های بنفشه، نیلوفر یا عرق کاسنی و تاجریزی و آب انار شیرین را دستور کار قرار دهید.

درمان ورم معده افراد دموی

برای درمان افراد دموی که از مشکل ورم معده رنج میبرند باید دارو های زیر را به مقدار مساوی باهم مخلوط کرده و به صورت پودر در آورده و قبل از هر غذا یک قاشق مرباخوری آنرا با عرق کاسنی یا شربت نیلوفر یا شربت بنفشه میل کنید:
نیلوفر – بنفشه – تخم کاسنی – رازیانه – نعناع – تخم خشخاش – شیرین بیان – انیسون

درمان ورم معده افراد گرم و خشک (صفراوی)

برای افراد صفراوی به دلیل گرمای زیاد بدن، باید منضج و مسهل استفاده شود نسخه ای که افراد گرم و خشک می توانند از آن بهره بگیرند استفاده از ترنجبین و خاکشیر به جای صبحانه می باشد به این صورت که ۲ قاشق غذا خوری ترنجبین با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر با یک لیوان عرق شاهتره گرم مخلوط کرده و میل شود.

علائم و درمان ورم معده افراد سرد و خشک ( سوداوی )

علامت آن سفتی ورم و خشکی زبان و سایر علامت های غلبه سودا است. ابتدا با منضج و مسهل سودا به دفع خلط سودا بپردازید، سپس می توانید از نسخه دکتر خیر اندیش که در همین مقاله گفته شده است استفاده نمایید.

علائم ورم معده در افراد سرد و تر ( بلغمی )

علامت افراد بلغمی زیادی آب دهان است و نرمی ورم معده، بی اشتهایی، پریدگی رنگ و سپیدی زبان. معده بدون سفت شدن دچار نفخ می شود برای درمان و رفع علائم ورم معده در افراد بلغمی می توانید دستورات زیر را استفاده نماید.

درمان ورم معده افراد سرد وتر ( بلغمی )

برای درمان ورم معده افراد سرد و تر ابتدا باید منضج بلغم داده شود تا نرم شود و سپس با مسهل به دفع آن بپردازیم در زیر نسخه های برای افراد بلغمی آورده شده است:

بادیان ۸ گرم
بادرنجبویه ۸ گرم
انیسون ۸گرم
پرسیاوشان ۸ گرم
گل قند عسلی ۴۰ گرم

 

برای استفاده از داروی ورم معده تا ۱۵ روز هر روز داروها را در یک کاسه آب بجوشانید تا نیمی از آن بخار شود و حدود یک و نیم لیوان آب صاف شده آن بماند آن را با گل قند مخلوط و ناشتا میل کنید تا ۹ روز ادامه دهید سپس از مسهل های مناسب جهت اخراج بلغم استفاده نمائید.
نسخه دیگری که می توانید به جای منضج قبلی استفاده نمایید به شرح زیر است:

پودر شیرین بیان ۲۰ گرم
پوست رازیانه ۲۰ گرم
عسل ۱۰۰ گرم

داروها را در یک کاسه آب بجوشانید تا نیمی بخار شود و سپس صاف کنید و با مقداری از عسل شیرین کرده و به تناسب نیاز روزی چند بار مقداری از آنرا میل کنید.

درمان ورم معده با دستور دکتر خیراندیش

دکتر خیراندیش نسخه های فراوانی در مورد درمان ورم معده گفته اند ولی بدون شک یکی از قوی ترین و راحت ترین دستور درمانی که پدر طب سنتی گفته است را در زیر برای شما عزیزان آورده ایم:
• نصف لیوان عرق نعنا و نصف لیوان گلاب را باهم ترکیب کرده و یک قاشق عسل به آن اضافه نمایید و روزی یک لیوان میل شود.
• روغن بادام شیرین با عسل مخلوط کرده و هر ۸ ساعت، یک قاشق غذاخوری میل شود.
توجه : این درمان را تکرار کنید تا انشالله مشکل ورم معده شما بر طرف گردد (توصیه می شود حداقل ۴۰ روز این درمان را تکرار نمایید)

فیلم آموزش درست کردن عرق نعنا و بارهنگ برای مشکلات معده (دستور دکتر خیراندیش)

 

 

 

جمع بندی مقاله علائم و درمان های ورم معده

در این مقاله به طور کامل به علائم و درمان ورم معده پرداخته شد، در صورت نیاز به پی بردن مزاج خود می توانید به بخش مزاج شناسی در منو بالا مراجعه فرمایید و یا در قسمت نظرات سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما به آن پاسخ لازم را بدهند

( در صورت نیاز می توانید با شماره ۰۹۱۹۲۰۵۹۳۷۶ تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهرمند شوید )

63 دیدگاه در “علائم ورم معده به همراه درمان + نسخه دکتر خیراندیش

 1. الهه گفت:

  بارهنگ و عرق نعنا چند دقیقه باهم بجوشند؟؟؟؟

  1. وقت بخیر
   ۱۰ دقیقه جوشاندن کافی می باشد

 2. علی گفت:

  نفخ و باد شکم صبحگاهی و آزاردهنده را چطور درمان کنم،۴۳ساله مرد هستم مجرد

 3. محمد گفت:

  باسلام،ورم معده ناشی از مصرف تریاک خوراکی چطور درمان میشود؟؟؟نفخ و باد صبحگاهی هم دارم

 4. سید وحید شریفی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من گاستیت یا ورم معده دارم و جدیدا دچار یبوست مزمن شدم دو تا سوال دارم اول اینکه برا یبوستم چه کنم دوم اینکه چرا نمیتونم قرص اسید معده رو کنار بزارم هرموقه قطع میکنم دوباره معدبه هم میریزه.

  1. سلام و وقت بخیر
   ۱- برای یبوست شبی یک قاشق مرباخوری انجیر و گل سرخ در داخل یک لیوان آبجوش ریخته و میل نمایید
   ۲- برای گاستریت ۱۵ روز سیراب و شیردان گوسفندی میل نماید و انشالله درمان می شود
   ۳-مورد سوم که فرمودید نیاز به بررسی بیشتر می باشد

   1. وحید گفت:

    سلام تازه گیا ازطریق سی تی اسکن مادرم مشخص شده دیلاتاسیون مری باحداکثردیامتر۲۳م م دیده شده.بعضی مواقع میگه وسط سینم سوزش داره .مشکل در بلعیدن وگلودرد نداره.سرفه خشک داره،توروخدا راه حل درمانیش رو میشه ازطریق همین دستور بارهنگ وعرق نعنا از سر بگیرم یانه؟راهنماییم کنید ممنونم

 5. ابوالفضل گفت:

  با سلام
  درمان برا سرطان معده و روده هست یا باید عمل بشه
  برا سرطان رحم هم درمان هست،ممنون

 6. حافظ گفت:

  سلام
  من همیشه حالت تهو وسرگیجه دارم و همیشه بی حالم و کسلم و خیلی ب مغزم فشار میاد خوب نمی‌بینم و خوب نمیشنوم ولی ی قرص فاموتیدین میخورم بعد ی ۱۵ دقیقه حالم خوب میشه آروم میشم مغزم آروم میشه شاد میشم ب نظرتون دلیلش چیه. ممنونم

 7. سعید گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان سوالی داشتم لطفا کمکم کنید چطور میشه بفهمم که طبعم گرمه یا سرده ، سوداویه یا بلغمیه؟

  1. سلام و وقت بخیر
   شما می توانید در قسمت مزاج شناسی و با پرکردن فرم مزاج شناسی از مزاج اکتسابی و مادرزادی خود اطلاع پیدا کنید
   https://tanabad.com/mezagshenasi/

  2. علی گفت:

   سلام…من یک سالی هست که از گاز معده رنج میبرم و گاهی وقتها سمت چپم درد دارم نفس تنگی هم میگرم یه یک ماهی هست عرق نعنا و گلاب و بارهنگ استفاده میکنم هنوز درد و گاز معده پابرجاست میخواست باید چکار کنم…قرص اس امپازول هم استفاده میکنم… تشکر .

   1. فاب گفت:

    نوک قاشق چایخوری پودر زنجبیل را در یک استکان کوچک آبجوش با نبات شیرین بفرمایید و بعد از غذا میل کنید برای من مثل آب بر آتش عمل کرد نتیجه را اگر توانستید اعلام بفرمایید برای من خیلی جواب گو است البته اگر تکرار شود عوارض گرمی و خشکی زنجبیل پدیدار خواهد گشت الان خودم نمی دونم چه چیزی جایگزین زنجبیل کنم یا با آن مخلوط کنم که هم این لثربخشی سریع را داشته باشد هم عوارض گرمی و خشکی پدیدار نشود

    1. مازیار گفت:

     باسلام من حدود ده ساله مشکل گوارش دارم، ابتدا فقط ترش میکردم و اسهال میشدم و حدود یکساله با آزمایش و آندوسکوپی و کلونوسکوپی تشخیص ibd دادن، هم گوارشم تورم داره و هم روده بزرگ تورم و زخم، بعد از کلی پرونده پزشکی و عوض کردن سه دکتر فوق تخصص به سمت یک محقق که از داروهای هربال و گیاهی برای درمان استفاده میکرد اومدم، الان هیلکوباکتر پیلوری منفی شده و خون در مدفوع هم منفی شده خداروشکر، و فقط درد شکم و گاهی اسهال دارم، درمان به اینصورت بود که ابتدا اصلاح تغذیه صورت میگیره از خوردن سرخ شده ها لبنیات (فقط پنیر کم چرب و ماست پروبیوتیک کم چرب به مقدار کم) و قهوه چای قند و شکر سفید، برنج سفید، تمام خوراکی های صنعتی، نان بدون سبوس پرهیز شد و بجای آن از میوه و سبزیجات قند یا شکر قهوه ای کم، نام جو و نان گندم سبوسدار، برنج قهوه ای، غذاهای آبپز و بخارپز استفاده شد، ضمنا از خوردن گوشت هم تا بهبود بیماری باید پرهیز شود و فقط هفته ای یکبار ماهی تا یکماه و بعد از آن ماهی و مرغ به مقدار کم مصرف شود و ترجیحا از گوشت قرمز استفاده نشود، و برای استرس و تحرک فیزیکی حتما یوگا باید برید و روزی بیست دقیقه پیاده روی کنید، داروهای مکمل شامل عرق بابونه و بیدمشک نسترن نعنا گاوزبان سرخارگل به میزان برابر باهم ترکیب کنید و روزی سه بار هر هشت ساعت با یک قاشق عسل یک استکان میل کنید، اگر هیلکوباکتر پیلوری دارید از عرق پونه و عسل یک استکان هر هشت ساعت تا چهل روز استفاده کنید، از آجیل و مغزدارها روزانه فقط ده عدد استفاده کنید و بیشتر نخورید، وعده های کم حجم در تعداد چهار پنج بار درروز، اگر تمام موارد بالا را رعایت کنید قطعا درمان خواهید شد، من بیماریم حاد بوده و پزشکا نمیتوانستند کنترل کنند الان بهبودی حاصل شده شکر خدا، ضمنا داروه های مکمل مانند شربت رکولیک یا قرص گاسترودین و…. در کنار مابقی موارد میتونین استفاده کنین و دارو هارو هر بیست روز مصرف یک هفته قطع کنید و مجدد شروع کنین که بدنتون عادت نکنه، امیدوارم همه مریضا شفا پیدا کنن

     1. سلام و وقت بخیر
      با تشکر از نظر شما
      روشی خوبی بوده برای تکمیل درمان ۱۵ روز روزی یک وعده سیراب و شیردان گوسفندی بخورید

     2. محمد بیگدلی گفت:

      سلام مازیار
      همکار من دارای ibdگوارشی هست و داره کل روده بزرگ را بر نمیداره.
      یه کمکی براش بکن
      ممنون

     3. احمد گفت:

      سلام. مرسی که انقدر جامع توضیح دادین

     4. سلام و وقت بخیر
      با تشکر از نظر شما

     5. زهرا گفت:

      سلام میشه اون فردی که به شما دارو داده برا معدتون به منم معرفی کنین

   2. علی گفت:

    سلام پیشنهاد میکنم قرض کلیدینیوم سی نیم ساعت قبل از ناهار و شام مصرف کنید

  3. بتول خداشی گفت:

   برای درمان بیماری های درون بدن خود به لینک بالا مراجعه کنید.

   1. فاطمه،اشوری گفت:

    سلام روزتون بخیر بنده مشاور طب سنتی هستم برای اینکه متوجه مزاجتون بشین و ببینین غلبه مزاجی دارید یا نه میتونید به این شماره پیام بدید
    من به صورت رایگان مشاورتون رو انجام میدم.

   2. زهرا گفت:

    سلام میشه اون فردی که به شما دارو داده برا معدتون به منم معرفی کنین

 8. مرتضی گفت:

  سلام دوستان
  من میخوام تجربیات خودم رو در خصوص مشکلات معده و بیماریهای گوارشی پس از سالها دست و پنجه نرم کردن با بیماری و مراجعه به پزشکان متعدد و سرانجام درمان شدن بیان کنم . امیدوارم که راهگشا باشه . برای درمان ورم و گاز معده اول از همه تست هلیکوباکترپیلوری بدین . چون تا زمانی که این میکروب از بین نره مشکلات به قوت خودش باقی میمونه و در صورت مثبت ماندن جواب تست پس از درمان ، درمان رو تکرار کنید . دوم اینکه باید سردی معده رو از بین ببرید چون علل بسیاری از مشکلات گوارشی سردی معده و یبوست هست. برای رفع سردی معده کسانی که ورم معده دارند به جای عرق نعنا از مخلوط گلاب و بارهنگ و عسل استفاده کنید چون برای کسانی که ورم دارند عرق نعنا تحریک کننده و آزار دهنده هست و ممکنه اوضاع رو وخیم تر کنه . نحوه استفاده هم بدین صورته که یک لیوان گلاب رو به همراه یک قاشق چایخوری بارهنگ به مدت ده دقیقه با شعله ملایم بجوشانید لعاب که داد داخل لیوان بریزید و پس از ولرم شدن با یک قاشق چایخوری عسل طبیعی مخلوط کنید و بعدازظهر ها یا شبها قبل خواب میل کنید و تا زمان بهبودی کامل درمان رو ادامه بدین .
  یه نکته خیلی مهم دیگه برای درمان مشکلات گوارشی و بی اشتهایی اینه که حتما باید یبوست رو درمان کنید چون یبوست ام الامراض هست و مشکلات متعدد زیادی رو با خودش به همراه میاره . برای رفع این مشکل هم علاوه بر رعایت رژیم غذایی یه راهکار ساده دیگه وجود داره . از تنقیه آب ولرم به همراه صابون آب ندیده استفاده کنید . یک دستگاه تنقیه از داروخانه تهیه کنید . یک عدد صابون معمولی شستشوی دست و صورت خریداری کنید اما هرگز نباید خیس بشه . مقداری از صابون رو به اندازه تقریبا یک قاشق غذاخوری رنده ریز کنید . آب رو بجوشانید و داخل استکان بریزید . صابون رو توی اون مخلوط کنید و حل کنید . پس از اینکه ولرم شد از طریق دستگاه تنقیه وارد روده کنید و سعی کنید برای حداقل یک دقیقه نگه دارید و سپس دفع کنید . با اینکار تمام محتویات روده تخلیه خواهد شد . امیدوارم که این توضیحات بتونه کمک کننده باشه و مشکلات بعضی از دوستان رو حل کنه .

  1. امیلی گفت:

   شما ورم معده مزمن هم داشتین؟ کاملا برطرف شده؟

 9. Rahimi گفت:

  البته ورم معده می‌تونه به دلیل آلرژی باشه

 10. علی گفت:

  سلام. منم این مشکلو داشتم. البته نفسم شدید میگرفت. اسپره استفاده میکردم. ولی حالا خوب شدم الحمدلله. قلیون عرق نعناع و گلاب استفاده کردم. کندر میخورم. هل استفاده میکنم. بین غذا آب نمیخورم و مرکب ۲ طب اسلامی و بادشکن طب اسلامی استفاده کردم.

 11. حسن گفت:

  سلام خیلی ممنونم بابت این سایت قشنگتون که کلی راهنمایی میکنه خدا خیرتون بده
  و اینکه آقای خیراندیش گفتن که حجامت فقط فصل بهار تا آخرای خرداد باید باشه ولی الان ۷ تیره میتونم برم حجامت کنم؟

 12. فاطمه گفت:

  سلام من حدود چند ماه هست که هر وقت غذا میخورم دچار گاز معده میشم و تا اون گاز معده تخلیه نشه معدم باد داره و اذیتم میکنه و حالت تهوع بهم دست میده غذا زیاد نمیخورم و زمانی که غذام زیاد هست خیلی به شدت حالم بدتر میشه
  اطلاعاتی ندادم که این ها علائم چی هست میشه کمکم کنید؟

 13. مریم گفت:

  این نسخه برای همه خوب نیس
  بسته به مزاج آدماس
  بدردمن نخورد بدتر یبوستم زیادشد
  پویتمم خشک شد

 14. ریحانه گفت:

  با سلام ، من گاهی اوقات بعد از خوردن غذا دل درد میگیرم و معدم ورم می‌کنه ،احساس میکنم نفخ دارم چیزی هم تو گلوم بالا میاد و اصلا میل به غذا ندارم ،واقعا اذیت میشم لطفاً راهنمایی کنید

  1. لیلامح گفت:

   سلام منم این علائم رودارم هرچی میخورم بالامیارم دکتررفتم اندوسکوپی ایناانجام دادن میگن ورم معده داری

 15. حب علی (ع) عباده گفت:

  سلام
  مدت ۱ سال هست که شکمم ورم میکنه(باد میکنه) و وقتی اینجوری میشم نفسم کم میشه و خیلی اذیت میشم ، اشتهام به غذا هم کم میشه.چندتا دکتر رفتم ولی فایده نداشت ، هر ۲ الی ۳ماه خوبم بعد دوباره به اون حالت برمیگردم تقریبا هر دفه نزدیک ۱ ماه من مشکل ورم وتنگی نفس دارم.خواهش میکنم کمکم کنید دیگه خستم شد

  1. پرویز گفت:

   تست هلیوباکتر بدبد

 16. حب علی (ع) عباده گفت:

  سلام.من مدت ۱ سال هست که وقتی شکمم ورم میکنه نفسم هم کم میشه خیلی اذیتم ،خیلی دکتر رفتم ولی فایده نداشت ، هر ۲ الی ۳ ماه اینجوری میشم بمدت ۱ ماه تقریبا” ، خواهش میکنم راهنمائیم کنید ، خستم شد

  1. آذین گفت:

   فقط پیاده روی رو در برنامه روزانه تون حتما قرار بدید روزی نیم ساعت خیلی کمک کننده ست . مصرف آب جوشیده ولرم در طول روز اگر اضافه وزن دارید حتما وزنتونم پایین بیارید

 17. سلام مادرم چند روز که معده درد داره هرچیزی که میخوره معدش ورم میکنه حالش خیلی بده راهنمایی کنید

 18. احمد فیضی گفت:

  سلام
  بنده ۵۸ ساله و جانباز هستم و دارای فشار خون بالا وروزی دوعدد قرص لوزارتان۲۵ بمدت ۱۵ ساله مصرف میکنم. و روزی ۳ تا نخ سیگار میکش بعداز هر وعده غذا.
  مدتی هست حدودا ۳ ماه بعداز کسیدن سبگار احساس سنگینی معده و درد در بالای معده و درست پایین جناق سینه دارم حالت لرز دارم و کمی عرق میکنم و بی حال میشم حالت تهوع میگبرم ولی بالا نمیارم حدود ده تا پانزده دقیقه اینطوری میشم و بعدش خوب میشم اما علائم به شکلی هست که واقعا میترسم.لطفا راهنمایی و کمک بفرمائید.
  در ضمن چهار سال پیش دچار ورم معده شدم و اندوسکپی کردم و تحت نظر پزسک متخصص درمان شدم و تا سه چهار ماه پبش هیچ مشکلی نداشتم.

 19. سهیلا گفت:

  سلام من به دلیل استفاده دارو ورم معده و اسید معده دارم به نظرتون چیکار کنم؟

  1. سلام
   شب ها قبل خواب یک قاشق چایخوری پودر جوز هندی استفاده نمایید.

  2. محسن گفت:

   باسلام با مراجعه به پزشک فرمودند ورم معده دارم دارو داد مصرف دارو معده م رو اذیت کرد
   چندساله نفخ شدید دارم افزایش وزن ندارم و کاهش وزن شدید دارم
   و گاهی زیادی هم میخورما اما چاق نمیشم درمونش چیه فکر کنم مزاجمم گرم و خشکه

  3. سودی گفت:

   نه جوز هندی خوب نیستاااا نخوری برو سرچ کن ?

  4. گمنام گفت:

   لطفا تجاربتان به اشتراک بگدارید

 20. احمد گفت:

  با سلام..مادرم ۸۳ سن داره..متاسفانه معده ش اذیت می کنه..میگه هر موقع غذا می خوره معده اش داغ می کنه و زمان خواب نزدیک اذان تا کف پاش داغ می کنه و از خواب بیدار میشه تا صبح..البته ناراحت که میشه انگار معده ش عصبی هم هست و اذیت می کنه…ممنون میشم راه درمان را برایم ارسال کنید

  1. با سلام
   بر اساس اطلاعات داده شده مادر بزرگ شما چربی خون و غلظت خون دارند میزان مایعات نوشیدنی را افزایش دهند بخصوص قبل از خوابیدن یک لیوان شربت سکنجبین و یا یک لیوان چای رقیق میل کنند

   1. هانیه گفت:

    سلام اقا دکترمن چند سال ورم معده وچندسال تنبلی تخمدان دارم مبشهرراهنمای کنید

 21. زهرا گفت:

  با سلام،دوتا دستور آخر که گفته شده باید هر دو انجام شود یا یکی؟نسبت روغن بادام و عسل چقدر باید باشد؟

 22. ریحانه گفت:

  سلام من مدتی هست ک معده درد دارم و احساس سیری میکنم و میل ب غذا ندارم و همچنین یبوست هم دارم دیگه واقعا خسته شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   با اطلاعات محدود داده شده معده شما سرد شده و میکروب معده شما افزایش پیدا کرده است برای رفع آن مخلوط عرق شیرین بیان و زنیان را یک استکان نیم ساعت قبل از غذا و بعد از غذا میل شود
   برای رفع یبوست چند عدد انجیر شی خیس کرده و صبح ناشتا با سه قاشق روغن زیتون میکس کنید و میل کنید و فیبر ها را بیشتر در برنامه غذایی قرار دهید.

  2. محمد گفت:

   سلام اقا دکتر هم ورم معده دارم وهم تنبلی تخمدان دارم مشه من راراهنمای کنید چند سال من با مشکل ورم معده دارم الان نزدیک ۱۰ سال هست تنبلی تخمدان ومو های زاید دارم

 23. هستی سیاری گفت:

  من از کوچیکی معده درد داشتم ولی الان ۱ ساله خیلی زیاد شده و تقریبا هر چی می خورم معده ام یا ترش میکنه یا درد میگیره اندوسکوپی هم کردم بهتر نشدم که هیچ بد تر شدم داروهای زیادی میخورم مثل نولپازا و فایموتیدین ۴۰ و کلدینیوم سی ولی همشون موقتی درد و تسکین میدند . ۹۰ درصد غذا هارو هم نمی تونم بخورم ، دکترا گفتن فقط التهابه و رفلاکس کمی ورم . اما متاسفانه هر روز بدتر میشم نمیدونم چیکار کنم با اینکه ۲۶ سالمه ولی معده ام داغونه متاسفانه . خیلی ناراحت کننده است .

  1. درود بر شما
   برای درد معده و ترش کردن ساده ترین راه درمان استفاده از دستور دکتر خیر اندیش است به این صورت که یک قاشق مرباخور بارهنگ به همراه یک لیوان عرق نعنا ۱۰ دقیقه بجوشانید و بعد از کمی خنک شدن با یک قاشق عسل مخلوط کرده و اخر شب میل نمایید به طور معمول در چند شب اول بهبود پیدا میکنید ولی پیشنهاد می شود حداقل ۴۰ شب تکرار شود البته شما باید در جویدن غذا بیشتر دقت نمایید و در موقع غذا خوردن از خوردن مایعات و سالاد و ماست پرهیز کنید و فقط غذا میل کنید.

  2. سروش ناجی گفت:

   سلام _ غذاهای سرد رو از زندگیتون حذف کنید تقریبا یا با مصلحش بخورید ( مثلا : ماست با نعنا و کمی نمک ) _ ( شیر را گرم کنید و شیره یا عسل به اون اضافه کنید و ناشتا نخورید ) _ و ضمنن مراقب ورودی های دیگه به وجودتون باشید ( شنیده ها ؛ گفته ها ؛ افکار و احساسات ، بویایی و … )

  3. راضیه شفقی گفت:

   سلام میتونی به شماره واتس اَپ من پیام بدی تا راهنماییت کنم یا پیج اینستاگرامم رو دنبال کنی

   1. محسن خجسته گفت:

    سلام میتونیدکمکم کنید

    1. سلام وقت بخیر
     می توانید با شماره ۰۹۱۹۲۰۵۹۳۷۶ تماس بگیرید و در مورد مشکل خود مشاوره بگیرید

   2. گمنام گفت:

    سلام علیکم شما طبیب هستید لطفا برا درمان راهنمایی بفرمایید از اشنایان به ورم معده مبتلا هستند ۰۹۱۵۸۷۴۱۰۴۱

    1. نرگس گفت:

     سلام برای نفخ روده و یبوست عرق نعناع و بارهنگ من میزارم روی بخاری بعد بارهنگاشم میخورم مشکلی نداره؟

     1. سلام
      بهتر است عرق نعنا یک کم جوش بیاید بعد بارهنگ را به آن اضافه کنید
      بعد از کمی خنک شدن به آن عسل اضافه کنید
      (خوردن بارهنگ مشکلی ندارد)
      بهترین زمان مصرف شب قبل خواب می باشد.

  4. حسن گفت:

   عرق نعناع و بارهنگ رو باهم بجوشون بعد اینکه ولرم شد یکم عسل اظافه کن بخور ۴۰ روز خوبه خوب میشی

  5. دکتر دلنواز گفت:

   با سلام
   حتمن در صورت امکان قولنجتون رو بشکونید
   بلافاصله خوب میشوید تا اخر عمر

  6. رها گفت:

   سلام از طب قرآنی آقای جمشید خدادادی پیروی کنید پدر و عموی من با توصیه های ایشون بیماریشون خوب شده

 24. سارا گفت:

  ممنون از مطلب کامل و جامع که گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *